Έκανε ό,τι μπορούσε ο Παναγιώτης Κονέ στο ματς της Μπολόνια με την Τορίνο, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του, όπως μαρτυρά και το τελικό 2-2.

Η Τορίνο κατάφερε να προηγηθεί στο 25’ με τον Μπαρέτο και η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 65’ ο Παναγιώτης Κονέ –που νωρίτερα είδε γκολ του να μην μετράει- κατάφερε να οδηγήσει την ομάδα του στην ισοφάριση και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος ο Γκουαρέντε σκόραρε κι έδωσε προβάδισμα στην Μπολόνια.

Τελικά αυτό δεν ήταν αρκετό στους γηπεδούχους αφού στις καθυστερήσεις ο Μπιάνκι βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το 2-2.

Νωρίτερα, με δύο γκολ ο Μίρκο Βούτσινιτς οδήγησε τη Γιουβέντους σε δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 επί της μαχητικής Πεσκάρα.

Οι «μπιανκονέρι» τα βρήκαν σκούρα και χρειάστηκαν ένα πέναλτι, που συνοδεύτηκε από την αποβολή του Ρίτσο στο 73’, για να ανοίξουν το σκορ.

Πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Βούτσινιτς έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στη «γηραιά κυρία» και το μόνο που κατόρθωσαν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Κασιόνε στο 83’.