Σ’ ένα ματς όπου Μπακς και Μπλέιζερς ήταν κοντά στο σκορ, αυτός που έκανε τη διαφορά ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο «Greek Freak» με 44 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 39 λεπτά ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης, κάνοντας παράλληλα ρεκόρ πόντων! Εκεί που τα… έδωσε όλα ήταν η δεύτερη περίοδος όπου και σημείωσε 15 πόντους. Ο Σνελ με 17 κι ο Μίντλετον 18 ήταν άξιοι συμπαραστάτες του. Για την ομάδα του Πόρτλαντ, οι Λίλαρντ και ΜακΚόλουμ πέτυχαν από 26 πόντους, αλλά δεν μπόρεσαν να κοντράρουν τον Αντετοκούνμπο και την παρέα του. Μάλιστα, ο Διεθνής άσος στο τέλος ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας το 111-110 για να διαμορφωθεί στη συνέχεια το τελικό 113-110. Τα δωδεκάλεπτα: 24-26,36-29,24-25,29-30 Πηγή: gazzetta.gr (φωτογραφία αρχείου)