Όλο και πιο κοντά όχι απλώς στην πρόκριση στα play offs, αλλά και σε ένα εξαιρετικό πλασάρισμα βρίσκονται οι Μπακς. Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει «παπάδες» επικράτησαν 100-97 των Χοκς και τους έπιασαν στην πέμπτη θέση της Ανατολής (υστερώντας όμως στην ισοβαθμία) μετρώντας πλέον 11 νίκες στα τελευταία 13 ματς. Ο 22χρονος άσος ήταν για ένα ακόμη βράδυ απολαυστικός και συνάμα καθοριστικός. Τελείωσε τον αγώνα με 34 πόντους, τους 17 στην πρώτη περίοδο, (7/9 βολές, 12/19 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 τάπες και 2 κλεψίματα και μόλις 1 λάθος σε 35 λεπτά. Ο Γκρεγκ Μονρό και ο Μάλκολμ Μπρόγκντον πρόσθεσαν από 14 πόντους, ενώ 13 είχε ο Τόνι Σνελ για τα «ελάφια». Ο Ντένις Σρέντερ είχε 28 πόντους για τα «γεράκια», που είχαν την ευκαιρία να στείλουν το ματς στην παράταση αλλά το τρίποντο του Ερσάν Ιλιασόβα λίγο πριν το τέλος δεν βρήκε στόχο.