Έναν επιπλέον λόγο να αισθάνονται κατάφωρα αδικημένοι από το αποτέλεσμα του αγώνα με τη Θέλτα (2-0) έχουν στον Παναθηναϊκό. Όπως αποκαλύπτει η «Πράσινη», ο βοηθός γραμμής, Ντανιέλε Ντοβέρι, είδε την καθαρή παράβαση στην ανατροπή του Ιμπάρμπο στο 67ο λεπτό και είπε μέσω ενδοεπικοινωνίας στον διαιτητή Λούκα Μπάντι πως είναι πέναλτι και αποβολή του Καμπράλ. Ο Ιταλός ρέφερι, ωστόσο, που είναι και αυτός που παίρνει τις αποφάσεις, επέλεξε να αγνοήσει τον βοηθό του, παρότι ο ίδιος ήταν πολλά μέτρα μακριά από τη φάση και προφανώς δεν είχε τόσο καλή οπτική. Αξίζει, δε, να σημειωθεί πως ο Μπάντι είχε κάνει δεκτή την υπόδειξη του ίδιου βοηθού 13 λεπτά νωρίτερα για επιθετικό φάουλ του Μπεργκ ακυρώνοντας το τέρμα του Σουηδού φορ. Την ομολογία έκανε ο ίδιος ο βοηθός γραμμής σε ανθρώπους του «τριφυλλιού» και μάλιστα κάποια μέλη του τεχνικού τιμ που τον γνωρίζουν από την Ιταλία πήγαν να ζητήσουν εξηγήσεις για την απόφαση του Μπάντι που είναι προφανές ότι έπαιξε σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος. Πηγή: sport-fm.gr