«Είναι ξεφτίλα να μπαίνει ο βουλευτής στο λεωφορείο»

Ο Άδωνις Γεωργιάδης δεν μπορεί να κυκλοφορεί με τα δημόσια μέσα

Ο Άδωνις Γεωργιάδης θεωρεί αδιανόητο να αποχωριστεί το βουλευτικό του αυτοκίνητο. Όχι γιατί θα ταλαιπωρηθεί μετακινούμενος με τα δημόσια μέσα μεταφοράς αλλά γιατί, «είναι ξεφτίλα ένας βουλευτής να μπαίνει στο λεωφορείο».

Ο ίδιος έκανε τη σχετική δήλωση σε τηλεοπτική του συνέντευξη και πρόσθεσε ότι «αν είναι έτσι, να την καταργήσουμε την δημοκρατία να πάμε σε άλλο καθεστώς!»

Δείτε τις δηλώσεις του:



σxόλια αναγνωστών

ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ : 233
  • Ανενεργός χρήστης
    Τρίτη, 10 Ιουλίου 2012, 17:42
    Wow !!! Έσπασε όλα τα ρεκόρ 232 και πάει για 300 Formula1 ο Αδωνις.

    20

  • reigngs
    Τρίτη, 10 Ιουλίου 2012, 17:16
    Ωραίο ορισμό για την Δημοκρατία δώσατε “κε” Γεωργιάδη. Μπράβο σας. Για άλλη μια φορά μας δείχνετε πόσο άξιος εκπρόσωπος της Ελληνικής βουλής είστε. Πάντως εάν μου επιτρέπετε και με όλο τον σεβασμό στο πρόσωπο σας εγώ δεν νιώθω καμία ξευτίλα όταν κινούμε με τα ΜΜΜ. Ποιος είμαι όμως εγώ ο ταπεινός και εννοείται προβοκάτορας, λαϊκιστής και πολέμιος , κατά τον δικό σας ορισμό, της Δημοκρατίας που τολμάω να συγκρίνω τον εαυτό μου με την Μεγαλειότητα σας ? Α ρε…… που σας χρειάζεται !!!!

    10

  • Ελληνική δημοκρατία (?)
    Τρίτη, 10 Ιουλίου 2012, 16:57
    ξεφτίλα είναι να πετάς κοτσάνες χωρίς να σκέφτεσαι.

    10

  • evrodraxmi
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 19:42
    Ρε εσύ Μπουμπούκο στην Βουλγαρία που θέλεις να πάνε οι μισθοί των πολιτών οι Βουλευτές παίρνουν 1500 ευρώ τον μήνα και κυκλοφορούν με το δικό τους αυτοκίνητο .....

    10

  • νικος
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 18:57
    ρε μπουμπουκο δηλαδη η βουλευτικο αμαξι η λεωφορειο; παρε απλα το δικο σου αμαξακι που θα το εχεις αγορασει απο την τσεπουλα σου και βαλε και βενζινη και τραβα να κανεις την δουλιτσα σου οπως κανουμε ΟΛΟΙ απλο ειναι αλλα που να μπαινεις σε εξοδα τωρα τσαμπατζη

    70

  • η γαλερα
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 18:16
    και εγω αισθανομαι ξεφτιλας που μπαινω στο λεωφορειο . ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ

    70

  • Ανενεργός χρήστης
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 18:12
    Κοίτα να δεις τι θεωρεί ξεφτίλα ο καθένας........Κι εγω που νόμιζα πως δεν υπάρχει χειρότερη απο το να βλέπεις τους συνανθρώπους σου να μην έχουν τα απαραίτητα για την επιβίωσή τους και συ να ζεις στην κοσμάρα σου .

    80

  • nemesis
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 18:02
    Ξεφτίλα είναι η άποψη σου για τη Δημοκρατία.Εσύ που υποτίθεται είσαι και αρχαιομαθής ,πρέπει να ξέρεις ,ακόμη και ετυμολογικά ,ότι Δημοκρατία σημάινει ότι οι πολίτες είναι ίσοι απέναντι στούς νόμους και ότι τα όποια προνόμια τα διαθέτουν οι πολίτες και όχι οι αιρετοί άρχοντες..

    70

  • Makis Tsiburlas
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 17:57
    Ετσι οπως το πατε δεν θα χρειαζοσαστε αυτοκινητο. Θα πηδατε απο αεροπλανο με αλεξιπτωτο για να μπειτε στην βουλη.

    30

  • Spartacus
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 17:38
    Ναι ρε να πας και με τη συγκοινωνία αν χρειαστεί[..]!!!

    40

  • na feugoume siga siga
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 16:42
    βρε παιδιά,
    ο επιχειρηματίας που είναι????
    τον έχει δει κανένας???

    31

  • Tsouxtra
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 16:54
    Πήγε για βρούβες....

    22

  • midnight
    Τρίτη, 10 Ιουλίου 2012, 16:56
    αυτη ειναι η καψα μας,ολα τ'αλλα τα εχουμε λυμενα...

    00

  • Ksekarfotos
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 16:12
    Επίσης ξεφτύλα είναι να οδηγεί ο βουλευτής μεθυσμένος και να χτυπάει κόσμο και να μην του κάνουν τίποτα γιατί έχει βουλευτική ασυλία.

    50

  • η γαλερα
    Δευτέρα, 09 Ιουλίου 2012, 16:01
    καλα . να μην παρει το λεωφορειο . αλλα 2,000 και 3,000 κυβικα για μεσα στην αθηνα πολλα δεν ειναι . με 1,400 κυβικα κανει την δουλεια του ανετα ασ ειναι και απο την επαρχια . αναμεσα στα ακρα υπαρχει και η μεση λυση .

    03

 

 
 
 

follow us on facebook

 
 
 

Τελευταία Νέα