«Στο παιδί πήγες και έδωσες μπουνιά;»

Εξοργισμένος ο πατέρας της 12χρονης κατά του Γερμενή - Δείτε το βίντεο

Εξοργισμένος ο πατέρας της 12χρονης που δέχτηκε χτύπημα στο πρόσωπο κατά την απόπειρα επίθεσης κατά του δημάρχου Αθηναίων απευθύνεται στον βουλευτή της Χρυσής Αυγής, Γιώργο Γερμενή ρωτώντας τον για ποιο λόγο έδωσε μπουνιά στο παιδί.

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες, ο βουλευτής κινούμενος κατά του δημάρχου χτύπησε ένα 12χρονο κορίτσι.

«Το παιδί τι σου φταίει; Στο παιδί πήγες και έδωσες μπουνιά; Για πήγαινε δες το τώρα», φώναξε ο πατέρας της 12χρονης, ενώ από την πλευρά του ο κ. Γερμενής του απάντησε: «Δε χτύπησα κανένα παιδί».

Δείτε το βίντεο από τον Alpha...


σxόλια αναγνωστών

ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ : 205
  • Ανενεργός χρήστης
    Κυριακή, 05 Μαΐου 2013, 08:15
    κρίνατε όλοι και μπράβο άντε τώρα καταπιετε την γλώσσα σας και σωπάστε, διότι ούτε όπλο έβγαλε ούτε παιδάκι χτύπησε ούτε τίποτα!!! Καμαρώστε την δημοκρατία σας και τα χάλια γατάκια !!!!!

    03

  • Defender
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 23:42
    1)Όποιος θέλει να βοηθήσει τους συνανθρώπους του που υποφέρουν ανοίγει ένα κοινωνικό παντοπωλείο όπως αυτά που έχουν ανοίξει πολλοί φορείς και μοιράζει τρόφιμα η τα μοιράζει από τον χώρο του και κάνεις δεν του λέει τίποτα. Δεν πάει να κάνει «φιέστες» στο Σύνταγμα για να διαφημίσει τι «καλός» που είναι.
    2) Το κορίτσι χτυπήθηκε από τον καιάδα. Ο πατέρας του παιδιού δεν είναι τρελός. Ήταν μπροστά και για να απευθύνεται στον καιάδα ξέρει τι του γίνεται. Ακόμα όμως και εάν υποθέσουμε ότι το κορίτσι χτυπήθηκε κατά την διάρκεια της συμπλοκής, και πάλι ο καιάδας είναι υπεύθυνος. Υπάρχει μια έννοια που λέγεται «γενεσιουργός αιτία». Αλλά τι λέω τώρα και σε ποιους! Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
    3) Τι; ο καιάδας δεν είχε όπλο; Όταν ο αστυνομικός του λέει «άστο κάτω το όπλο» ο καραφλός απαντάει «στην θέση του είναι». Το ακούσατε η έχετε πάθει επιλεκτική κώφωση; σίγουρα δεν μιλαει για το αριστερό του …..
    4) Ο καμινης είπε ότι θα καταθέσει μήνυση εναντίον του καράφλα οπότε σταματήστε πια με αυτή την καραμέλα.
    5) Για τον Γερμενή μιλάμε. [...]
    6) καλά θα κάνουν τα φασίσταρια να βάλουν καλά στο κενό που έχουν για μυαλό ότι την πόλη δεν την κυβερνούν «μπράβοι» «τραμπούκοι» και «νονοί της νύχτας». Και σας πόνεσε πολύ φασισταρια!!! [...]. Κάνετε ότι μπορείτε για να βγείτε εκτός νόμου. Επιχειρήματα 0, ωμη δύναμη, βία και μπάχαλο για να περάσει το δικο σας. Ντροπή και σε όσους τους βαλαν στη βουλή. Κρίση αξιών παντού.
    7) προτιμώ να φάω σκουπίδια από το να μου δώσουν φαί τα σκουπίδια!

    41

  • γιωργος χ
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 22:04
    ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ,, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ?,, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΙΚΕΤΕΣ ΠΟΥ ΚΟΛΑΤΕ ,, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ,, ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ

    32

  • meteoriths
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 21:32
    ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΚΟΠΙΜΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ , ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΗ ΣΥΓΝΩΜΗ & ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ

    11

  • γιωργος χ
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 20:22
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ,, ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ ?
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ,, ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΙΚΕΤΕΣ

    30

  • Ανενεργός χρήστης
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 20:04
    Ααααααααχχχχχχ Ψωροκωσταινα μου Χ.Α. 40 % θα εχεις σε λιγο ετσι οπως το πανε τουτοι εδω!!!!!

    32

  • Κωνσταντίνος
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 17:51
    Νομιζω παντως οτι ο τιτλος του αρθρου ισως πρεπει να αλλαχθει αφου οι αστυνομικοι ομολογησαν οτι οι ιδιοι καταλαθος χτυπησαν ελαφρα το κοριτσι.

    101

  • ΠΟΛΙΤΗΣ
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 11:46
    Εγληματίας του κοινού ποινικού δικαίου!

    56

  • Ανενεργός χρήστης
    Κυριακή, 05 Μαΐου 2013, 08:14
    Απορώ γιατί είσαι ακόμα έξω!!!!

    02

  • nemiath
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 09:00
    Εγώ το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από όλα είναι ότι το επίπεδο του μέσου έλληνα έχει φτάσει αυτό του αλβανού.
    Το μόνο που μπορούν να κάνουν οι περισσότεροι είναι να απειλούν με την χρήση βίας. Δεν κατάλαβα ρε μαγες όλοι που είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι είσαστε και πρώην φανατικοί οπαδοί που παίζατε ξύλο στα γήπεδα μετάξι σας, από που και ως που η βία είναι αποδεκτή? Θα αρχίσει ο κόσμος μήπως να φοβάται να μιλήσει μήπως κάποιος τον δείρει, τραβήξει όπλο η τον λιντσάρει? Δεν να κάνετε μαθματα διαχειρίσεις του θυμού σας και αντί να μπινελικιάζετε από τον καναπέ σας η να βγενετε έξω μόνο για να βρίσετε και να δείρετε και να τσακωθείτε να πάτε να κάνετε τίποτα δημιουργικό? Άντε βάψτε κάναν δημόσιο τοίχο, φυτέψτε καμία πλατιά, μαζέψτε κανα σκουπίδι από κανα πάρκο, καθαρίστε κανα μνημείο από το γραφίτη και το "THRILOS KAI ΠΑΟ" κλπ. Δημιουργικά πράγματα... βοηθήστε ο ένας τον άλλο χωρίς να φωνάζετε... " EEE EGW O MITSOS VOITHAW TWRA ME ΒΛΈΠΕΤΕ?"

    86

  • sovokai
    Παρασκευή, 03 Μαΐου 2013, 21:34
    Ο μόνος που θα έπρεπε να έχει λόγο εκεί μετά το επεισόδιο νομίζω ότι είναι ό ένστολος αστυνομικός που είναι εκεί...

    42

  • anagno
    Παρασκευή, 03 Μαΐου 2013, 21:13
    ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-6

    119

  • dodos
    Παρασκευή, 03 Μαΐου 2013, 22:56
    Φαντάσου να μην τον τσουβαλιάζανε κιόλας πόσο θα ήταν.

    511

  • Defender
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 02:27
    μάλλον 6 -0 είναι. σας πόνεσε πολύ φασισταρια! έτσι? αφού τις μαζέψατε στο σύνταγμα μετά πήγατε στα γραφεία σας αλλά εκεί δεν σας άρεσε αφού δεν έγινε η "φιέστα" που είχατε φανταστεί (κάτι που αποδυκνείει ότι ο αληθινός σκοπός σας είναι η προβολή και όχι το να βοηθήσετε) και ακόμα κλαίγεστε. δεν πειράζει συνηθιστε το γιατί θα τρώτε πόρτα παντού. και άμα βγει και ο συριζα σας βλέπω ξανά στις τρύπες σας.
  • jollyroger52
    Σάββατο, 04 Μαΐου 2013, 21:49
    Μαλλον δεν του βγηκε το show της πλατειας και χρειαζοταν εντυπωσιασμοι να κερδιθουν οι χαμενοι ποντοι.

    20

 

 
 

 
 
 
 

 
 

follow us on facebook

 
 

τελευταία νέα