Είδε το σκυλί και επιτάχυνε

Φιλοζωικός σύλλογος καταγγέλλει οδηγό του ΚΤΕΛ Λαμίας

Όχι μόνο δεν σταμάτησε όταν είδε το σκυλί να περνάει, αλλά αντιθέτως επιτάχυνε, περνώντας πάνω από το σώμα του, ενώ στη συνέχεια έβρισε χυδαία και τον κόσμο. Ο λόγος για τον οδηγό του αστικού ΚΤΕΛ Λαμίας την πράξη του οποίου, για κακή του τύχη, είδαν αυτόπτες μάρτυρες και τον κατήγγειλαν.

«Όταν πολίτες τον ανάγκασαν να σταματήσει , όχι μόνο δεν απολογήθηκε για την πράξη του, αλλά τους έβρισε χυδαία. Δεν ξέρουμε ποια είναι η κατάσταση υγείας του σκύλου, γιατί έφυγε τραυματισμένος προς άγνωστη κατεύθυνση» αναφέρεται στην καταγγελία του Φιλοζωικού Συλλόγου Φθιώτιδας στο lamiareport.gr.

σxόλια αναγνωστών

ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ : 8
  • Ανενεργός χρήστης
    Σάββατο, 16 Απριλίου 2011, 07:11
    ρε κατι επαγγελματιες

    00

  • viola
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 14:48
    Α ναι να σασ θυμησω οτι περσι πεθανε και ενα σκυλι το οποιο ο οδηγος δεν επετρεπει να μπει μεσα στο λεωφοριο και το βαλανε μαζι με αποσκευες και πεθανε απο ασφυξια. Εχοντας σκυλο εχω αντιμετοπισει απαραδεκτη συμπεριφορα απο τους οδηγους του ΚΤΕΛ¨και αναγαζομε να μη ταξιδευω εστω και με μεχρι το Σουνιο η να ζηταω απο τους φιλους να με πανε. Επισης ιδια συμπεριφορα εχουν και υπαλληλοι του ΟΣΕ δεν μου πουλησαν το εισιτηριο λογου σκυλου

    40

  • keenan
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 13:17
    επρεπε να ημουν το λεωφορειο να δει τι θα γινοταν εκει μεσα με παλιο [...]!! Για κατι τετοιους πρεπει να επανελθει η θανατικη ποινη. Βγαζουνε ολα τους τα κομπλεξ στα κακομοιρα τα ζωακια γιατι ετσι νιωθουν αντρες! ΚΡΕΜΑΣΜΑ θελουν!

    40

  • miltiadis68
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 12:37
    Επιτέλους αυτή η κατάσταση πρέπει να σταματήσει. Μα δεν υπάρχει καθόλου ευαισθησία - το κέρατο μου-?
    Πόσα χρήματα θα μάζευε άραγε το κράτος αν επέβαλε σοβαρές χρηματικές ποινές σε κάτι ενσυνείδητους σαν αυτόν, ενώ παράλληλα θα προστάτευε τα καημένα τα ζωντανά?

    60

  • miltiadis68
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 12:57
    Έγραψα ενσυνείδητους και όχι ασυνείδητους γιατί ότι κάνουν το κάνουν απόλυτα συνειδητά αυτοί οι (κύριοι) !!!!

    00

  • dimitris
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 11:58
    Να διωχθεί από την εργασία του, να του πάρουν δια παντός το δίπλωμα και φυσικά να τιμωρηθεί και με τις αυστηρότερες των ποινών που ορίζει ο νόμος για ανθρωποκτονία από πρόθεση.

    60

  • Θεοδόσιος Μεσονύκτης
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 11:39
    Εύχομαι, από ΒΑΘΟΥΣ ΚΑΡΔΙΑΣ, κάποιος άλλος οδηγός να περάσει πάνω από τα παιδιά του συγκεκριμένου, ή, τέλος πάντων, πάνω απ΄όποιον ο δράστης αγαπά, αν μπορεί να νοιώσει το συναίσθημα αυτό.

    61

  • chrissk
    Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011, 11:25
    δεν του ρίχνατε τίποτα σφαλιαρες, αφου σας εβρισε κιολας??μονο με ξυλο καταλαβαινουν αυτοι!

    70

*#160;
 

 
 

 
 
 
 

 
 

follow us on facebook

 
 

τελευταία νέα